Nlp - Neurolingvistické programování


Propracovaný, ucelený a moderní kurz profesního rozvoje, zaměřený na rozvoj komunikace pomocí neurolingvistického programování. (NLP)

NLP je nazýváno „uměním a vědou o tom, jak vyniknout“ a „studiem subjektivních zážitků“. Pomáhá nám porozumět rozdílům mezi tím, co děláme a co produkuje průměrné výsledky a neúspěch, a tím, co přináší úspěch a vynikající výsledky. Řeší otázky “Jak dělám to, co dělám dobře?“ a „Jak bych to mohl dělat lépe?“ a „Jak mohu dosáhnout dovedností, které obdivuji u druhých?“

Stejně jako určité principy zdravého rozumu i NLP vám nabízí moderní komunikační techniky, které vám umožní dosáhnout neobvyklých a výjimečných výsledků, a tyto dovednosti se rozšíří na osobní výkonnost, včetně schopnosti řídit své pocity – svůj vlastní stav, což nemusí vždy působit na komunikaci s druhými.

Ačkoliv NLP existuje již několik let, začalo se nyní prudce rozvíjet a vyvolává mnoho zájmu v takových oblastech, jakými jsou např. management a školení. Jako manažer můžete používat principy a praktiky NLP k tomu, aby se ve vašem chování odrazily dlouho trvající a zásadní změny, v práci i v osobním životě.
  • •Na základě toho, co chcete mít či čím chcete být, si můžete zvolit co dělat. Tím, že lépe porozumíte svým vlastním myšlenkovým procesů, se můžete naučit jak řídit a kontrolovat své nevědomé chování, založené na zvycích a jak začít dosahovat cílů, které se vám až dosud zdály nemožné.
  • Schopnost komunikace je centrální otázkou pro život každého člověka, zásadním způsobem ovlivňuje kvalitu života, promítá se do všech oblastí našeho žití.
  • • Je důležité, že NLP se neomezuje na vnější pozorovatelné chování, ale zahrnuje i způsob, jak myslíme, duševní procesy, které řídí naše zkušeností a vedou nás k dosahování toho, co chceme.
  • • Zabývá se celou strukturou lidských zážitků a zkušeností, pokouší se modelovat myšlenkové procesy, pocity a přesvědčení, jejichž výsledkem je lidské chování. Zvláštně se zabývá komunikací – komunikací se sebou samým stejně jako komunikací s ostatními lidmi.

Komunikace má co dělat s přenášením pochopení a porozumění z mysli jednoho člověka do mysli někoho jiného. Začíná spíše u vás a u mě, než u „nich“. Nejprve byste měli „komunikovat se sebou samým“, abyste věděli, co vlastně chcete a jaký důsledek může vámi požadovaný cíl mít na další stránky vaší práce a vašeho života.
Potom se musíte dostat do mysli druhého, vidět věci tak, jak je vidí on, aby vaše komunikace měla pro něj nějaký smysl. Není – li tomu tak, je malá pravděpodobnost, že uspějete, a nebude záležet na tom, nakolik je vaše prezentace chytrá. Úspěšná komunikace, proto zahrnuje subjektivní myšlenkové procesy, včetně pocitů a přesvědčení vašich i ostatních lidí, stejně jako slova a pozorovatelné chování. To je jedna z oblastí NLP, která může obrátit vzhůru nohama některé konvenční komunikační moudrosti.

NLP není rychlý provizorní prostředek. Změny, které může zahrnovat, se týkají vašich vlastních neurologických procesů způsobů, jak myslíte, a tyto změny budou přetrvávat. Ale proces změny samotné může být ve skutečnosti velmi rychlý, bude se jednat a spíše o minuty než o hodiny, a to i v případě, když půjde o dlouho trvající zvyky, které mohly vznikat celé měsíce. Mnoho z technik NLP může být aplikováno na záležitosti v každodenním životě a může vám dovolit zažívat okamžité přínosy a radost ze změn ve vašem životě.

Místecké náměstí Svobody
ulice J.V.Sládka 35
738 01 Frýdek – Místek
mobil: +420 603 108 216
e-mail: doceo@doceo.cz
web: www.doceo.cz
Náš tým
Kde nás najdete
Rychlý kontakt

Individuální rozvoj

 

  Všechna práva vyhrazena | © 2013 DOCEO | realizace nextWEB